Müge Anlı'da çözüme kavuşmuştu... Gayrimenkul zengini Nazmiye Oruçoğlu cinayetiyle ilgili önemli gelişme!

İstanbul'da, kayblduktan sonra bir minibüsün içinde cesedi bulunan Nazmiye Oruçoğlu'nun cinayeti sonrası eski kocası Yüksel Y., gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında çözüme kavuşturulan Nazmiye Oruçoğlu cinayetiyle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. 

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2020 16:14
Değiştirme Tarihi: 14.01.2020 17:46
Müge Anlı'da çözüme kavuşmuştu... Gayrimenkul zengini Nazmiye Oruçoğlu cinayetiyle ilgili önemli gelişme!

İstanbul’da oturan ve çok sayıda gayrimenkulü olan Nazmiye Oruçoğlu, 6 Eylül günü esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuş ve ailesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkmıştı. Oruçoğlu’nun cansız bedeni İstanbul Esenyurt’ta terk edilmiş bir minibüsün içinde bulunmuştu. Cinayetle ilgili gözaltına eski eşi Yüksel Y., Oğlu Serhat Y., ve minibüsün sahibi Erhan Ç. alınmıştı. Daha sonra oğlu Serhat Y.’nin cinayette kullanıldığına dair kuvvetli deliller bulunmamasından dolayı serbest bırakılmıştı. Korkunç olayla ilgili bugün yeni bir son dakika gelişmesi daha geldi.

ESKİ KOCASI TAHLİYE EDİLDİ

İstanbul Esenyurt'ta kaybolduktan bir süre sonra hurda bir minibüsün içinde öldürülmüş halde bulunan 45 yaşındaki Nazmiye Oruçoğlu cinayetine ilişkin, üç sanığın "kasten öldürme" suçundan yargılandığı davada, maktulün eski kocası Yüksel Yağcı'nın tahliyesine hükmedildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Yüksel Yağcı ile tutuksuz sanıklar İbrahim Serhat Yağcı ve Erhan Çetinkaya katıldı. Duruşmada müdahil olarak maktul Oruçoğlu'nun yakınları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı da hazır bulundu.

Duruşmada, Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilen yazıya cevap verildiği ve hazırlanan raporun dosyaya sunulduğu belirtildi.

Söz alan müdahil avukatlarından Enes Oğuz Karakılıç, olay gününe ilişkin minibüsün kamera kayıtları tespit edilerek, bilirkişilere incelettirilmesi talebinde bulundu.

Görüşü sorulan İstanbul Cumhuriyet Savcısı, tutuklu sanık Yüksel Yağcı hakkında "atılı suçun mahiyeti, cezanın alt ve üst sınırı, mahkum olması halinde alacağı ceza miktarı ve kaçma ihtimali" gerekçeleriyle bu halinin devamına yönelik hüküm kurulmasını istedi.

Sanık Yüksel Yağcı'nın avukatı da müvekkilinin bu suçu işlediğine dair dosyada somut tek bir delilin olmadığını savunarak, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye talebinde bulundu.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Yüksel Yağcı'nın tutuklu kaldığı süre ve mevcut delil durumu gözetilerek tahliyesine karar verdi.

Bu sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı getiren heyet, bir tanığın dinlenilmesinden vazgeçilmesine hükmederek, duruşmayı erteledi.