Mucizenin en net görüntüsü ortaya çıktı! Mahalleli seferber oldu

İstanbul Ümraniye'de bulunan 4 katlı bir apartmanın çatı katında yangın çıktı. Alevler arasında mahsur kalan çocuklardan biri alt kata alınmak istenirken, açılan battaniyeye düştü. Çatıdaki çocuk ise vinç ile kurtarıldı. Can pazarının yaşandığı anların görüntüleri de kameralara böyle yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 13.02.2021 15:42
Değiştirme Tarihi: 13.02.2021 15:42

Ümraniye'nin Aşağı Dudullu Mahallesi'nde dün akşam 17.00 sıralarında yangın çıktı. 4 katlı bir binanın çatı katında çıkan yangında dairede bulunan kuzenlerden 14 yaşındaki Mustafa çatıya çıkarken 16 yaşındaki Umut ise balkondaydı. 

16 yaşındaki Umut, bir yakını tarafından alt kata çekilmek istenirken tutunamayıp düştü. Mahallelilerin açtığı battaniyeye düşen çocuk, ölümden döndü. 4'üncü kattan düşen çocuk yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

İKİNCİ ÇOCUK VİNÇ İLE KURTARILDI

Çatıda alevlerin etrafını sardığı Mustafa'yı kurtarmak için aynı sokakta oturan vinçli kamyon sahibi Yılmaz Ayhan yardıma koştu. 14 yaşındaki Mustafa, vinç ile kurtarılarak aşağıya indirildi. Mustafa'nın vinç sepetine alınmasıyla mahallede alkış tufanı koptu. O anlar cep telefonu kameralarına yansıdı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri 1 saatlik çalışma sonucu yangını kontrol altına aldı. 

Etiketler: ümraniye - yangın