Mucize: Balık tutarken denize düştü, 4 saat boyunca yaşam mücadelesi verip kurtulmayı başardı

Zonguldak'ın Yayla Mahallesi Fener semtinde dün akşam saat 22.30 sıralarına mucize denebilecek bir olay yaşanadı. Kayalıklarda arkadaşlarıyla balık tutmak için gelen 44 yaşındaki Ufuk Yakupoğlu, dengesini kaybederek denize düştü. Arkadaşları, Ufuk Yakupoğlu için ihbarda bulunarak telefona sarıldı ve sağlık, polis ve AFAD ekiplerine haber verdi. Ekiplerin çalışmaları sürerken, 4 saat süren yaşam mücadelesiyle kıyı çıkan Ufuk Yakupoğlu, hayata tutunmayı başardı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Yakupoğlu, "Anlatılmaz yaşanır diyeceğim ama kimse yaşamasın. Ben bunu unutamam" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2020 14:08
Değiştirme Tarihi: 01.10.2020 14:08
Mucize: Balık tutarken denize düştü, 4 saat boyunca yaşam mücadelesi verip kurtulmayı başardı

Arkadaşlarıyla balık tutarken dengesini kaybederek kayalıklardan düşen ve kendi çabasıyla 4 saat boyunca dalgalarla mücadele eden Ufuk Yakupoğlu, düştüğü yerin 20 metre ilerisinden kendi çabalarıyla kayalıklara tırmanmayı başardı. 

Yakupoğlu, kendisini aramaya gelen kişileri görünce yaşadığı şokla baygınlık geçirdi. Sağlık görevlilerince olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Yakupoğlu, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yakupoğlu, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yaşadığı 4 saatlik kabusu anlatan Ufuk Yakupoğlu, "Her zaman balık tuttuğumuz yerde akşam 19.30 balık tutmaya gittik. Balık tutmaya başladım. Orada balık tutarken dalga çıktı bir ara. Önemsemedik balık tutmaya devam ettik. Dalga artında bir kademe yukarı çıktık kayalıklarda. Balığımızı tutmaya devam ettik. Kulübede çay içtik. Sonra yanımdaki Zeynel ağabey malzemeleri toplamak için aşağıya balık tutuğumuz yere indi. Ben de yardım için bir süre sonra yanına gideyim derken dengemi kaybedip düştüm" dedi. 

Sudaki akıntı nedeniyle hayatta kalabilmek için büyük mücadele verdiğini ifade eden Yakupoğlu, bağırmasına rağmen sesini duyuramadığını söyledi. Kendi imkanlarıyla kayalıklara çıktığını belirten Yakupoğlu, şöyle dedi:

"Bir süre sonra kayalıklara çıkmayı başardım. Ayağım kayalıkların arasına sıkıştı. O sırada dalgalarda vuruyordu. Bir şekilde oradan çıktım. Denizde feribot gibi bir şey gördüm ama bana uzaktı. Bağırdım duyan olmadı. Kayalıklardan yukarı tırmandım. Yukarı çıkınca kalabalık gördüm. Panikle koşmaya başladım ve yere düştüm. Sedyeye koydular beni öyle hastaneye gittik. Anlatılmaz yaşanır diyeceğim ama kimse yaşamasın. Allah kimseye suda bir ölüm nasip etmesin. Ben bunu unutamam. Ben orada her gün denize giriyorum gece ve gündüz ama böyle dalgada denize hiç girmedim. Kendini kontrol edemiyorsun. Kulaç atarım çıkarım diye bir şey yok. Allah yardım etmediği sürece öyle bir şansınız yok. Allah kimseye yaşatmasın. Benim için oraya gelen sahil güvenlik, polis ve sağlık ekiplerine teşekkür ediyorum."

Kaynak: DHA