MSÜ ne zaman yapılacak? 2021 MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce askeri öğrenci adayı, sınav tarihiyle ilgili internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayınlanan 2021 sınav takvimi sonrasında 2021 MSÜ sınav tarihi belli oldu. Peki, MSÜ ne zaman yapılacak? 2021 MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2021 12:59
Değiştirme Tarihi: 17.03.2021 12:59
MSÜ ne zaman yapılacak? 2021 MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

2021 MSÜ sınavı için geri sayım sürmeye devam ediyor. Binlerce askeri öğrenci adayının katılım sağlayacağı MSÜ sınavı için sınav yerleri beklenirken, adaylar ÖSYM tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyor. Peki, 2021 MSÜ sınav yerleri belli oldu mu? ÖSYM MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?

MSÜ NE ZAMAN YAPILACAK? 

MSÜ sınavı 4 Nisan 2021 Pazar günü tüm il merkezlerinde yapılacak. Sınav, saat 10.15'te başlayacak ve 135 dakika sürecek. Sınav sonuçları yalnızca sınavın yapıldığı yıl için geçerlidir. Bu sınavın sonuçları diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirme, yatay geçiş, dikey geçiş vb. işlemlerde kullanılamaz.

MSÜ SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR? 

Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, sınavın yapılacağı hafta içinde T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

Adaylar, Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir.

Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir.

Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.