MSÜ başvuru kılavuzu yayınlandı! ÖSYM MSÜ başvuruları nasıl yapılır? Başvuru tarihi nedir?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından paylaşıldı. Adaylar başvuru şartlarını ve başvuru tarihlerini merak ediyor. Peki MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için gereken şartlar nelerdir? İşte merak edilenler...

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2020 23:29
Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 23:29
MSÜ başvuru kılavuzu yayınlandı! ÖSYM MSÜ başvuruları nasıl yapılır? Başvuru tarihi nedir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), merakla beklenen Milli Savunma Üniversitesi başvuru kılavuzu yayınladı. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular 7 Ocak Salı günü başlıyor.. İşte MSÜ başvuru şartları ve başvuru kılavuzu...

MSÜ BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular 7 Ocak-10 Şubat 2020 arasında alınacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamaya göre, 29 Mart 2020'de yapılacak MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na başvurular yarın başlayacak.

MSÜ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden 10 Şubat'a kadar yapabilecek.

Sınava katılmak isteyen adaylar, 2020-MSÜ Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar başvurularını, istedikleri bir başvuru merkezinden yapacaklardır. Başvuru Merkezleri, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ile ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri yetkisindeki başvuru merkezlerinden oluşacaktır. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayınlanacaktır. Tüm Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri içinde alacaklardır. Başvuru merkezlerinde başvuru yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur.

BAŞVURU SIRASINDA GEREKLİ BELGELER

Bir Başvuru Merkezinden başvuracak adayların başvurularını yaparken, doldurulmuş Aday Başvuru Formu ile birlikte aşağıdaki kimlik belgelerinden birinin aslını yanlarında bulundurmaları zorunludur:

*Nüfus cüzdanı

* T.C. Kimlik Kartı

*Geçerlilik süresi dolmamış pasaport

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ