Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin 2. taksit ödeme dönemi bugün başladı!

Araç sahipleri için vergi dönemi başladı. 2020 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin 2. taksit ödemeleri bugünden itibaren yapılabilecek. Peki vergi borcunuzu nereye ödeyeceksiniz? İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2020 09:37
Değiştirme Tarihi: 01.07.2020 09:38
Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin 2. taksit ödeme dönemi bugün başladı!

2020 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin 2. taksit ödemeleri bugün itibarıyla başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gelir İdaresi Başkanlığı, mükelleflerin, İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan MTV Ödeme alanına sadece plaka ve TC Kimlik Numarası bilgilerini girerek MTV borçlarını görüntüleyerek ödeme yapabileceklerini belirtti. 

VERGİ NASIL ÖDENECEK? 

Öte yandan mükellefler, Başkanlığa ait www.gib.gov.tr internet sitesi (İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması) üzerinden 02:00-22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların kredi kartları ile anlaşmalı bankaların banka kartları veya banka hesabından yabancı ülkede faaliyet gösteren bankaların kredi kartları, banka kartları ve diğer ödeme yöntemleri ile anlaşmalı bankaların şubelerinden, alternatif ödeme kanallarından (İnternet Bankacılığı, Telefon bankacılığı, Mobil Bankacılık vb.) PTT işyerlerinden ve tüm vergi dairelerinden de ödeme yapabilecek.