Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mobilyanın insan yaşamındaki yeri ve önemi!

Sit Design kalitesinin özgün ve konfor dolu ürünleriyle fark yaratın!

06.07.2017 10:11

Görsellik, günümüz dünyasında giderek önemi artan bir olgudur. Neredeyse bütün alanlarda görsellik açısından uyum ve bütünlük aramanın faydasını benimsemiş insanlar çoğalmasına bağlı olarak yaşanılan ve bulunulan mekanlarda da görsellik açısından estetik bir tarz da aranmaktadır.

Her ortamın bir ruhu bulunmaktadır ve ortamlar sahip oldukları ruhu insanlara yansıtarak onlara belirli anlam ifade etmeye çalışırlar. Hem işinin ehli hem de amatör ruhlu insanların gittiği her mekanda dikkat edeceği temel unsur, dekorasyondur. Dekorasyonun da en büyük parçasını mobilyalar oluşturmaktadır.

Hayatınızın önemli bir kısmını geçireceğiniz, ailenizle beraber huzurlu bir geleceği düşlediğiniz evinizde veya bulunduğunuz ortamlarda şık bir görünüm olması, kişisel tercihlerinize uyan tasarımlar bulunması ve bütün detayların kullanışlı şekilde yer alması yaşam kalitenizin artması için fazlasıyla önemlidir.

Sözlük anlamı olarak mobilya, oturulan yerlerin süslenmesine ve çeşitli amaçlarla donatılması için adına meydana getirilen eşyalardır. Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere mobilyalar, işlevsel önemi ile mekanın kullanışlığını etkileyen, estetik açıdan önemi ile de mekanın hoş ya da çirkin gözükmesini sağlayabilen unsurlardır. Mobilyada sanat ile tekniği bir arada arayabilmek veya görebilmek mümkündür.

Standart mobilya üretiminde, mekanın ruhu ve yapısı düşünülmediğinden, mobilyayı satın alan kişi yapacağı gelişigüzel yerleştirme sonucunda arzuladığı sonucu elde edemeyecektir. Fakat dekorasyon konusunda uzman bir kişi, mekan koşullarına göre üretim veya dizayn yaptığı takdirde sanatın çıkma şekli de fark gösterecektir.

Dekorasyonda öğelerin mekana yerleştirilmesi, birbirleriyle olan ilişkileri mekanın değişik şekillerde algılanabilmesine sebep olmaktadır. Bir mekanda çok pahalı, abartılı ve gösterişli mobilyaların tercih edilmiş olması, o mekanın şık olması anlamına gelmemektedir. Yaşama mekanlarının olumlu veya olumsuz değerlendirilmesinde, uyum ve ortamın atmosferini yansıtabilmek en önemli faktördür.

Yaşam alanlarında iç karartıcı renk ile şekillerden meydana gelmiş ve belirli bir düzene göre yerleştirilmemiş eşyalar, bulunulan ortamı rahatsız hale getirebilmektedir. Aynı zamanda renklerin de insan psikolojisini etkileyen önemli bir faktör olduğu bilimsel açıdan kabul edilmiş bir gerçektir.

Kimi insanlar tarafından sadece eskidiğinde ya da kullanılamaz duruma geldiğinde değiştirilmesine karar verilen mobilyalar, sağlık açısından da dikkat edilmesi gereken eşyalardır. Mobilyalar, şekilleri ile oturmaya, yatmaya bağlı olarak fiziksel yapımızda problem yaratabilmekte, yapımında kullanılan maddeler ile kanserojen salınım meydana getirebilmekte, ayrıca çocukların gelişimini olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Bünyesinde bulundurduğu uzman mimar ve iç mimar kadrosuyla Sit Design, iç mekan tasarım, proje ve uygulama hizmeti sunmaktadır.

Mimar ve iç mimarlar geliştirdikleri konsept tasarımlarını, görsel hale getirerek yaşam alanlarında nasıl görüneceğinin ve kullanışın nasıl olacağının görünmesini sağlamaktadır.

Hakiki deri konusunda uzmanlaşmış olan Sit Design, 1983 yılından bu yana faaliyetlerine devam etmektedir.

‘’Özel İnsanlar İçin Sıradışı Mekanlar Tasarlıyoruz’’

Sit Design kalitesinin özgün ve konfor dolu ürünleriyle fark yaratın!

www.sitdesign.com

Yorumlar | 0
üye profil