Miras yüzünden tartıştığı kardeşini namaz kılarken başından vurup kaçtı

Son dakika haberine göre, Ankara'da yaşayan 55 yaşındaki İman Tazegün, memleketi Iğdır'a giderek miras yüzünden tartıştığı kardeşi Hüseyin Tazegün'ü namaz kılarken başından vurarak öldürdü. İman Tazegün cinayetin ardından Nahcivan'a kaçtı. 

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 12:55
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 12:55
Miras yüzünden tartıştığı kardeşini namaz kılarken başından vurup kaçtı

Ankara'da yaşayan 55 yaşındaki İman Tazegün, miras yüzünden tartışma yaşadığı 46 yaşındaki kardeşi Hüseyin'i öldürüp Nahcivan'a kaçtı. 

Korkunç olay dün akşam Iğdır'ın Aralık ilçesinde yaşandı. Ankara'da emekli memur olarak hayatını sürdüren 55 yaşındaki İman Tazegün, babasından kalan mirasın paylaşımı için memleketi Iğdır'a geldi. 

Kardeşi Hüseyin'den kendisine düşen payı isteyen İman kardeşiyle tartışmaya başladı. İddiaya göre Hüseyin, ağabeyine 'Sen hakkını yıllar önce aldın hakkın kalmadı' diyerek karşılık verdi. Bu tartışma, kardeşlerin yakınlarının araya girmesile sonlandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İman Tazegün...

NAMAZ SIRASINDA BAŞINDAN VURDU

Ancak aynı günün akşamında, Hüseyin Tazegün namaza durdu. İman Tazegün de arkadan yaklaştığı kardeşinin başına bir el ateş etti. Evli ve 3 çocuk babası sahibi olan Tazegün, olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobiliyle olay yerinden kaçan İman Tazegün, 37 kilometre uzaklıktaki Dilucu Sınır Kapısı'ndan geçerek Nahçıvan'a gitti. Polis, İman Tazegün'ü yakalamak için çalışma başlattı.