Milyonlar merak ediyor! Uluslararası seyahat ne zaman başlayacak?

Milyonlar uluslararası seyahatin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Sorunun yanıtını seyahat uzmanları verdi. Uzmanlar, uluslararası seyahatlerin ne zaman normale döneceğini ve nelerin artık gerekli olacağını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2021 10:24
Değiştirme Tarihi: 11.01.2021 10:24
Milyonlar merak ediyor! Uluslararası seyahat ne zaman başlayacak?

CNN International'ın haberine göre, seyahat uzmanları bahar aylarında yeniden uluslarası seyahatlerin başlayacağını belirtiyor. Londra merkezli seyahat danışmanlığı şirketi The PC Agency'nin kurucusu ve CEO'su Paul Charles, "Mayıs ayından itibaren hepimizin çok daha iyi bir dünyada olacağına oldukça eminim" dedi. 

Acenteler, kuruluşlar ve şirketler ( UNWTO , ICAO , ACI , WTTC , havayolları vb.), seyahati daha güvenli, daha kolay ve daha az kafa karıştırıcı hale getirmeyi amaçlayan çok sayıda kılavuz ve küresel öneriler üzerinde işbirliği yaptı. ACI, yaz dönemindeki toparlanmanın uluslararası hava trafiğinin çoğu ülkede önceki seviyelerin yüzde 50 ila yüzde 60'ına ulaşması anlamına gelebileceğini söylüyor. Seyahat uzmanları ve acente sahipleri aynı zamanda karantinaları ortadan kaldırmanın gerektiğini ve aşı olup bulunun kanıtlamanın da normalleşme sürecinde seyahat edecekler için gerekli olacağını vurguladı.