Milyonlar merak ediyor! Okula gitmeyen çocuklar devamsız sayılacak mı?

Milyonlarca veli, koronavirüs nedeniyle çocuklarını okula göndermek istemiyor. Ancak bu durumun devamsızlık yaratıp yaratmayacağı da kafaları karıştırıyor. Peki çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler, çocukları için rapor almak zorunda mı ve okula gitmeyen çocuklar devamsız sayılacak mı? İşte yanıtı... 

Yayınlanma Tarihi: 13.08.2020 09:57
Değiştirme Tarihi: 13.08.2020 10:19
Milyonlar merak ediyor! Okula gitmeyen çocuklar devamsız sayılacak mı?

Çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler, devamsızlık sorunuyla karşı karşıya. Peki gerçekte okula gitmeyen çocuklara devamsızlık yazılacak mı dersiniz? Konuyla ilgili net bir karar açıklanmasa da, TBMM Milli Eğitim Komisyonu, sağlık raporu almayan öğrencilerin devamsız sayılacağı görüşünde. Öte yandan kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili olarak online eğitim konusunda çalışma yapıldığı, ancak diğer öğrencilerin sağlık raporu getirmemeleri durumunda devamsız yazılacağına ilişkin bilgi paylaşıldığı öğrenildi.

UYARI LEVHALARI VE AFİŞLER HAZIRLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullardaki hazırlıklar ise tamamlandı. Tüm okulların dezenfektan ihtiyaçları planlandı. Okullara, pandemi uyarı levhaları ve afişleri hazırlandı. Dezenfektan ve maske ihtiyacına ilişkin çalışma yapıldı ve düzenli sağlanmasıyla ilgili bağlantılar yapıldı.