Milli Piyango sonuçları sorgulama 2020: Milli Piyango yılbaşı çekilişi başladı! 

Milli Piyango sonuçları sorgulama 2020: Milli Piyango yılbaşı çekilişi başladı! 
Yayınlanma Tarihi: 31.12.2019 17:21
Değiştirme Tarihi: 31.12.2019 17:21

Vatandaşların hayallerini süsleyen Milli Piyango yılbaşı çekilişi başladı. Saat 15.00'da başlayan çekilişler 80 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan numaraların belirlenmesi ile sona erecek. Peki, Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye çekilişi saat kaçta yapılacak? İşte Milli Piyango bilet sorgulama, Milli Piyango sonuçları...

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi başladı. Bir ay önce satışa çıkan Milli Piyango yılbaşı biletlerini alan vatandaşlar, merakla Milli piyango sonuçları için beklemeye başladılar. Saat 15.00'da Milli Piyango'nun, büyük ikramiyesi olan 80 milyon lira yılbaşı özel çekilişi, Milli Piyango İdaresinin Kızılay'daki binasında noter huzurunda başladı. Büyük ikramiye çekilişi için gözler Milli Piyango İdaresi'nde! İşte Milli Piyango yılbaşı çekilişine dair merak edilenler...

MİLLİ PİYANGO BÜYÜK İKRAMİYESİ SAAT KAÇTA ÇEKİLECEK?

31 Aralık 2019 yılbaşı özel çekilişinin, idarenin Kızılay binası çekiliş salonunda saat 15.00'te başladı. Milli Piyango'nun 80 milyon lira olan büyük ikramiyesi, 8 milyon liralık ikramiyesi ve amorti numaralarının çekilişleri ise saat 20.00-21.00'de yapılacak. Milli Piyango yılbaşı çekilişini aşağıdaki bağlantıdan online olarak izleyebilirsiniz. 

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Canlı İzle

MİLLİ PİYANGO SORGULAMA - 31 ARALIK MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI

MİLLİ PİYANGO BİLET SORGULAMA

Milli Piyango biletinizi aşağıdaki MPİ resmi sitesinden kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Milli Piyango bilet sorgulama sayfasında çekilişe ait tarihi seçtikten sonra bilet numarası bölümüne sorgulamasını yapmak istediğiniz biletin üzerinde yazan rakamları girin. Bu işlemleri yaptıktan sonra "Sorgula" butonunu basarak biletinize herhangi bir ikramiye isabet edip etmediğini öğrenebilirsiniz. Tabii bunun yanında "Tüm Liste" butonu ile Milli Piyango çekilişinin sıralı tam listesini de görebilirsiniz.

Biletinizi sorgulamak için tıklayınız

YILBAŞI ÖZEL ÇEKİLİŞİ İKRAMİYELERİ 

31 Aralık'ta yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 80 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 8 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet 100 bin lira, 100 adet 10 bin lira ve 200 adet 5 bin liralık ikramiye verilecek.

Yılbaşı çekilişinde en büyüğü 80 milyon lira, en küçüğü ise 80 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak. Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi kapsamında ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 436 milyon 540 bin lira olacak.

MİLLİ PİYANGO İKRAMİYE NE KADAR SÜREDE ALINIR?

Milli Piyango biletlerinde ikramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydedilir.

MİLLİ PİYANGO İKRAMİYESİ NEREDEN ALINIR?

Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.

Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler.

Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.