Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması: Yüz yüze eğitim bir gün ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart'ta eğitim öğretime geçişi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart'ta illerin salgın koşullarına göre başlanacağını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2021 14:19
Değiştirme Tarihi: 27.02.2021 14:20
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması: Yüz yüze eğitim bir gün ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre 1 Mart'ta geçilmesi planlanan yüz yüze eğitimin ve sınavların 2 Mart'ta, illerin salgın koşullarına göre başlayacağı belirtildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şunlar söylendi: 

1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmi ve özel tüm ana sınıflarında ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 mart 2021 Pazartsi günü itibariyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarıan bğalı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. 

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 'illere göre haftalık vaka sayısı haritası'nın güncelleme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 mart 2021 salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerien devam edilecektir.