Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Tepki çeken görüntülere soruşturma başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde bir grup öğrencinin, Mustafa Kemal Atatürk'ün posterine kesici aletle zarar vermesine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada görüntülerle ilgili soruşturma başlatıldığı bildirilirken, "Milli ve manevi şahsiyetlerimize yönelik saldırılara kimden ve nereden gelirse gelsin müsamaha gösterilmeyecektir." denildi.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2022 13:52
Değiştirme Tarihi: 09.01.2022 13:52
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! Tepki çeken görüntülere soruşturma başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde bir grup öğrencinin, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk posterine kesici aletle zarar vermesine ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Dün sosyal medyaya yansıyan bir lisemizde yaşanan olayla ilgili ivedilikle Bakanlık müfettişi görevlendirilerek inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma süreci Bakanlığımızca yakinen takip edilmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli ve manevi şahsiyetlerimize yönelik saldırılara kimden ve nereden gelirse gelsin müsamaha gösterilmeyecektir." ifadeleri kullanıldı.

DHA

İlgili Sayfalar: Playlist