Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okullarla ilgili flaş açıklama! Dönüş için önemli mesaj...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okullarla dönüşle alakalı önemli mesajlar geldi. Bakan Selçuk, okullara dönülmesi için tedbirlere uyulması gerektiğini belirtti. Bakan Selçuk, ''Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor'' ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 16.08.2020 10:24
Değiştirme Tarihi: 16.08.2020 10:24
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okullarla ilgili flaş açıklama! Dönüş için önemli mesaj...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından okullara dönüş için çok önemli mesajlar verildi. Okullara dönülebilmesi için bu dönemde oldukça tedbirli olmaları gerektiğini belirten Bakan Selçuk'tan vatandaşlara uyarılar yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şunları belirtti:

''Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.
 Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor. Okulları birlikte açacağız.” derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.''