Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan müjde: "Özel eğitimde büyük hazırlıklarımız var"

Dünya çapında akademisyenlerle görüştüklerini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Özel eğitim alanında çok büyük hazırlıklarımız var" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 17.05.2020 15:30
Değiştirme Tarihi: 17.05.2020 15:30
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan müjde: 'Özel eğitimde büyük hazırlıklarımız var'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin dört bir yanındaki özel gereksinimli öğrencilerin aileleriyle video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bakan Selçuk, "Herkes çok özel çocuklarla özel bir hayat yaşıyor. Siz ailelerin yaşantısını kolaylaştırabilmek, özel çocukların daha iyi eğitim hizmeti alabilmesini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Toplantıda "Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi' adlı kitabı da ilk kez ailelere gösteren Selçuk, bugüne kadar özel gereksinimli çocuklar için yaptıklarını da şu sözlerle aktardı, "Birçok yayın paylaştık. 'Özelim Eğitimdeyim' adlı mobil uygulama hayata geçirdik. TRT EBA TV'de onlar için ayrı bir kuşak hazırladık."

"BÜYÜK ÇALIŞTAY HAZIRLIĞI SÜRÜYOR"

Ailelerle yeni projelerini de paylaşan Bakan Selçuk, "Salgın süreci sonrasında özel çocukların eğitim ihtiyaçlarına ilişkin büyük bir çalıştay hazırlığını sürdürüyoruz. Özel eğitim alanında, öğretmenlerimizin yeni yaklaşımlara uyum sağlaması ile ilgili çocuklarımızın uyumu ile ilgili çok büyük hazırlıklarımız var. Dünya çapında akademisyenlerle çalışıyoruz. Görüş alışverişi yapıyoruz. Bürokratlarımız, yöneticilerimiz bize bu konudaki ihtiyaçları aktarıyorlar ama bir de doğrudan doğruya anne babalarla görüşelim istedik. Söylediklerinizi nasıl hayata geçirebiliriz, 'ödevimizi alalım' diye bu toplantıları yapıyoruz" şeklinde konuştu. 

DAHA FAZLASI İÇİN SÖZ VERDİ

Bakan Selçuk ayrıca, salgın sonrasında mümkün olan en kısa zamanda düzenlenecek çalıştayla özel çocukların eğitimi konusunda daha fazla işler yapmak için de ailelere söz verdi. (DHA)