Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

'Milletimizin fedakarlığı her türlü takdirin üzerinde'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde konuştu.

07.08.2016 22:10

Orgeneral Akar, "15 Temmuz günü ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızmış, bir grup illegal çete mensubu terörist hain Fetullahçı Terör Örgütü, tarihimizde görülmemiş bir şekilde, vatanımıza, milletimize, cumhuriyetimize bu zilleti ve rezaleti yaşatmış ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin şan ve şerefle dolu geçmişine kara bir leke sürmüşlerdir. Her yönüyle milli ve yerli olan yüksek siyasi liderlikçe verilen direktifler doğrultusunda, asil milletimiz sizler ve onun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçek evlatlarıyla emniyet mensupları, kahramanca ve ferasetle bu hain girişime karşı koymuşlardır. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve bağrından çıktıkları milletimize ihanet eden bu alçaklara layık oldukları cevap tereddütsüz bir şekilde alanlarda verilmiştir. Bu rezaleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve asil milletimize yaşatan hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Önceden açıklanan programda yer almayan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın konuşmasının satır başları şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanım, Muhterem Hanımefendi, 11. Cumhurbaşkanım, Sayın TBMM Başkanım…

Ben sizlerle gurur duyuyorum, sağ olun var olun. Ben sizlerle gurur duyuyorum…

Sayın Başbakanım, Sayın CHP Genel Başkanım, Sayın MHP Genel Başkanım, Sayın Hanımefendiler, konuklar, asil milletimizin kahraman evlatları hepinizi selamlıyorum.

Bugün burada 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde TSK komuta kademesiyle birlikte sizlerle beraber olmanın onur ve heyecanını yaşıyorum. 15 Temmuz günü ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte TSK’ya sızmış bir grup illegal çete mensubu terörist hain, Fetullahçı terör örgütü tarihimizde görülmemiz bir şekilde… Sağ olun, var olun…

'TSK'nın şanlı şerefli geçmişine kara bir leke sürdüler'
İllegal çete mensubu terörist hainler, FETÖ tarihimizde görülmemiş bir şekilde vatanımıza, milletimize, cumhuriyetimize bu zilleti ve bu rezaleti yaşatmış ve TSK’nın şanlı şerefli geçmişine kara bir leke sürmüşlerdir. Her yönüyle milli ve yerli olan yüksek siyasi liderlikçe verilen direktifler doğrultusunda aziz milletimiz sizler ve TSK’nın gerçek evlatlarıyla emniyet mensupları ve sizler bu hain girişime karşı koymuşlardır.

TSK’ya ve milletimize ihanet eden bu alçaklara layık oldukları cevap tereddütsüz şekilde alanlarda verilmiştir. Bu rezaleti Türkiye’ye, mazisi şan ve şerefle dolu TSK’ya ve asil milletimize yaşatan hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

'Milletimizin fedakarlığı her türlü takdirin üzerinde'
Burada özellikle şunu belirtmek isterim. 15 Temmuz akşam saatlerinde TSK’da yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin, FETÖ’nün darbe girişiminin TSK’nın vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarının kesinlikle hiçbir alakası yoktur. Sizlerin asker elbisesi içine girmiş eli kanlı hainler ile görevinin başında olan, ülkemizin bekası için aynı zamanda terör örgütü PKK ve diğer tehditlerle de canla başka mücadele eden TSK’nın kahraman mensuplarını çok iyi ayırt edilerek davranılması bizlere güç ve moral vermiştir.

Asil milletimizin canı pahasına, demokrasinin devamı için gösterdiği fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir. Bundan dolayı sizlerin şahsında asil milletimize şükranlarımı sunuyorum.

Milletimizin bu tavrı TSK’nın demokrasi ve hukukun üstünlüğüne bağlı ezici çoğunluğunun tavrıyla bütünleşerek ordu-millet kavramının daha da güçlenmesini sağlamıştır. Atatürk’ün de işaret ettiği hakimiyet milletindir düsturu bizim en temel anlayışımızdır. Bayrak, vatan, devlet ve milleti için ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla görev yapan TSK tüm personeliyle demokratik hukuk sistemini içinde devletimizin ve milletimizin emrinde ve görevinin başındadır.

Sayın Cumhurbaşkanım bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha sizin huzurunuzda, bu hain şebekenin girişiminin bastırılmasında, temizlenmesinde, canlarını ortaya koyarak mücadele eden aziz milletimiz ile, TSK ve emniyetimizin kahraman mensuplarına sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Sizleri ve sizlerin şahsında yüce türk milletini saygıyla şükranla övünçle selamlıyorum.

Zafer hukukun üstünlüğüne demokrasiye asil milletimizin yüksek değerine inanlarındır. Aziz milletimizin yolu bahtı açık olsun.

Yorumlar | 0
üye profil