Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Bodrum Kalesi’ni gezdi

Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan, teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, lüks yatıyla Bodrum’a demir attı. Bodrum Kalesi’ne giden Gates, tarihi kaleyi 2,5 inceledi.

Yayınlanma Tarihi: 24.10.2021 13:48
Değiştirme Tarihi: 24.10.2021 13:55
Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Bodrum Kalesi’ni gezdi

"Lana" isimli lüks yatla Aydın'ın Kuşadası ilçesine gelen teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, İzmir'deki Efes Antik Kenti'ni gezdikten sonra rotasını Bodrum’a çevirdi.

Sabahın ilk ışıklarında Bodrum limanına yaklaşan 107 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğindeki lüks yat, sığmadığı için liman dışına demir attı.

Haber ile ilgili metin girin!.

2,5 SAAT KALEDE KALDI

Haftalık kirası 1 milyon 800 bin euro olan yattan tekneye geçen Gates, korumalar eşliğinde Bodrum Kalesi'ne giriş yaptı. Gates, yaklaşık 2,5 saat kalede kaldı.

Kalenin her köşesini gezen Bill Gates’in, Bodrum Kalesi'ne hayran kaldığı, bol bol fotoğraf çekip kale içerisinde bulunan Su Altı Arkeoloji Müzesini de gezdiği öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

KORUMANIN YAPTIĞI HAREKETLER ŞAŞIRTTI

Bodrum Kalesi'ne giriş yaptığı esnada 8 koruma, Gates’e eşlik etti. Korumalardan bazılarının, gazetecilerin görüntü almaması için engel olmaya çalıştığı görüldü. Gazetecileri engellerken ilginç hareketler yapan bir koruma ise dikkatlerden kaçmadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Playlist