MHP'nin kongre tarihi belli oldu

MHP'nin kongre tarihi belli oldu
Yayınlanma Tarihi: 12.04.2016 15:54 | Değiştirme Tarihi: 12.04.2016 15:54

Tüzük kurultayı sürecini birlikte yürütme kararı alan MHP'li muhalifler, kongre tarihini belirledi. Kongrenin 8 Mayıs'ta toplanması kararı alındı.

MHP'li muhalifler Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın  Ankara'da bir araya gelip birlikte hareket etme kararı aldı. Toplantıda kurultay süreciyle ilgili değerlendirme yapıldı. Muhalifler kongre tarihini belirledi Mahkemenin verdiği karar sonrası kongre değerlendirmesi yapan Genel Başkan adayları kongre tarihini belirledi. Kongre tarihi olarak 8 Mayıs'ta toplanması için çalışma yapma karara aldılar. Alınan karar doğrultusunda mahkeme tarafından belirlenen çağrı heyeti seçim kuruluna kongrenin toplanması ile ilgili başvuruyu yapcak.Heyet kurultay yapılacak salonun kiralanmasının ardından üst kurul delegelerine davetiye çıkaracak.

'Ekipler belirledik'

Kongre tarihinin 8  Mayıs olduğunu Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan da doğruladı.milliyet.com.tr'ye konuşan Oğan "Tüzük kurultaya sürecini  Meral Akşener, Koray Aydın ile birlikte yürütme kararı aldık. Ekipler belirledik. İlke kararları aldık. ekipler bu kararlar doğrultusunda çalışacak" dedi.

Sinan Oğan'dan Bahçeli'ye yanıt

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında söylediği  "Olağanüsüt kurultay yok yaptırmayacağım" sözlerine de yanıt veren Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan "Ülkücü irade imza, mahkeme karar verdi. Neye göre yaptırmayacaklar. hangi yetkiyle yaptırmayacaklar. Süreç mahkeme kararı doğrultusunda yürüyecek" diye konuştu.