Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Seçim sonuçları istifa getirdi

Seçim sonuçları istifa getirdi

Tokat'ta MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçı, görevinden istifa etti. Zile'de muhalefetin adayı İhsanoğlu yüzde 50.9 oy oranına ulaşmıştı. Bir istifa haberi de CHP'den geldi...

11.08.2014 16:59

Bir açıklama yayımlayan MHP Zile İlçe Başkanı Ahmet Ziraatçı, ilçede daha önceki yerel seçimler ve ardından Cumhurbaşkanlığı seçimkerinde alınan oy oranını yeterli bulmadığını ve bunun sorumlusu olarak kendini gördüğünü belirtti. Ziraatçı, "Partimin önünü açmak için onur duyarak yaptığım ilçe başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Bugüne kadar omuz omuza çalıştığım çok değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma, ocak başkanım ve yönetim kurulu üyelerine, kadın kolları başkanım ve yönetimine, sendika başkanım ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.Zile’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 50.9 oy alarak rakiplerini geride bıraktı. Yerel seçimlerde ise MHP yüzde 22.4 oy alarak 3’üncü parti olmuştu.

Bir istifa da CHP'deCHP Bafra Gençlik Kolları Başkanı Necdet Yarar, cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin başarısız olduğunu ifade ederek istifa ettiğini söyledi. Yarar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nunda istifa etmesi gerektiğini savundu.Yarar, "Görev aldığım sürece partimin aldığı sonuçlarda kendimin de suçlu olduğunu kabul ederek görevimden istifa ediyorum.Ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan partinin tüm yönetimlerine kadar herkesin istifa etmenin parti için doğru karar olacağına inanıyorum. Bu istifalar bitiş değil devrimin başlangıcı olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bundan sonraki çizgisi ne ulusal çizgi nede sağlaşma olmalıdır, artık yolu sol olmalı, sosyalizm olmalıdır. Siyasi mücadeleme görev alayım veya almayayım inandığım çizgilerde mücadeleme devam edeceğim." dedi.
Yorumlar | 0
üye profil