Metrodaki tacize tokatlı cevap

Metrodaki tacize tokatlı cevap
Yayınlanma Tarihi: 16.03.2019 14:26 | Değiştirme Tarihi: 16.03.2019 14:26

ABD'de metroya binen bir kadın yolcu, oturan erkek yolcu tarafından elle tacize uğradı. Duruma sessiz kalmayan kadın, yaşadıklarını fark eder etmez tacizciye okkalı bir tokat attı. Görüntüler, sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

Kadınların gündelik hayatta, özellikle de toplu taşımada uğradığı tacizler zaman zaman sosyal medyanın da yardımıyla duyuluyor. Dünyanın dört bir yanına yayılan bu videoları izleyen herkes bu olayları lanetlerken bir yandan da toplumsal bir farkındalık yaratılıyor. Bunun son örneğiyse Amerika'dan geldi...

Twitter, Facebook gibi sosyal medya sitelerinde dönem dönem yayınlanan ve tüm dünyaya yayılıp viral haline gelen videolar günlerce tartışma konusu oluyor. Bunun son örneği Amerika'da yaşandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kadınların toplumsal hayatta ama özellikle de toplu taşıma araçlarında yaşadığı tacizler oldukça can sıkıcı. Ülkemizde de yaşanan ve kamuoyunu meşgul eden, davaların açılmasına sebep olan bu tür olaylar artık sosyal medya sayesinde herkes tarafından öğreniliyor.

Amerika'da bir metro treninin içinde yaşanan ve yolcular tarafından cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada yayınlanan görüntüler de bu durumun son örneği haline geldi. Bu video Twittter'da paylaşılınca binlerce kişi tarafından izlendi ve tepkilere yol açtı.

Videoda, bir metro treninde ayakta duran bir kadının bir erkek tarafından elle tacize uğradığı görülüyor. Kendisine arkası dönük olan kadının kalçasına vuran adam bu hareketi yaptıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi yerinde oturmaya devam ediyor. Ancak hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşıyor...

Haber ile ilgili metin girin!.

Adamın bu tacizi karşısında sessiz kalmayan kadın bir yandan bağırırken bir yandan da adama sert bir tokat atıyor. Olay esnasında ne olduğunu anlayamayan diğer yolcular şoke olmuş bir şekilde durumu izlerken bir kişi olayı videoya kaydediyor.

Adama tokat attıktan sonra da bağırmaya devam eden kadın korkusuzca tepkisini gösteriyor.

Videoda adamın tacizini aklamaya çalışırken kadına "sen de böyle giyinmeseydin" gibi çirkin bir bahane öne sürdüğü duyuluyor.

Kadın bu sözleri duyduktan sonra daha çok sinirlenip nasıl giyinirse giyinsin taciz edilemeyeceğini haykırırken adama bir daha vuruyor.

İğrenç tacizci de böylece yaptığı çirkin hareketin cezasını anında ve hemen oracıkta almış oluyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sosyal medyada binlerce kez paylaşılan bu videoyla ilgili bir yorum da kullanıcılardan geldi. Kimi sosyal medya kullanıcıları videonun aslında bilinçli olarak çekildiğini, olayı yaşayan kişilerin ve videoyu çeken yolcunun birbirini tanıdığını iddia etti.

Bu iddiaya göre videodaki insanlar böyle kurgulanmış bir video çekerek son zamanlarda sıklığı artan bu tür taciz olaylarına dikkat çekmek ve toplumsal bir farkındalık yaratmak istiyorlardı...