Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Meteoroloji'den 3 uyarı üst üste!

İstanbul başta olmak üzere son hava durumu raporunu meteoroloji açıkladı. Batı'da sıcaklık artarken Doğu'da kar yağışı etkisini arttırıyor. Sıcaklık mevsim normallerinde.

06.01.2016 10:38

İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Kocaeli, Düzece, Kastamonu, Afyon ve Sivasbaşta olka üzere hava durumu son raporları Meteoroloji açıkladı. Batı'da son bir haftadır etkili olan kar yağışı etkisini kaybetti. Doğu'da ise birçok ilde şiddetli kar yağışı devam ediyor. Meteorolojiden yeni uyarılar var.

İstanbul'da yağış artıyor

İstanbul hava durumu son raporları meteoroloji yayınladı. Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, gece saatlerinde Edirne çevrelerinin hafif olmak üzere yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor

İstanbul hava durumu sıcaklık artıyor. Hava sıcaklığı 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren kuvvetli (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Kar erimelerine aman dikkat!

Batı Karadeniz'de mevcut kar örtüsünün halen devam eden yağmur, yüksek sıcaklık ve kuvvetli lodos ile birlikte Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde hızlı kar erimeleri beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, heyelan, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ege'de kuvvetli fırtına var

Kuzey Ege'de Çarşamba günü (06.01.2016) güney ve güneybatı yönlerden esmekte olan rüzgarın öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak 7 ila 9 kuvvetinde (60-90 km/s) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Perşembe günü (07.01.2016) öğle saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Doğu'da çığ tehlikesi

Geçtiğimiz günlerde Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu'da meydana gelen kar yağışları ile yer yer yüksek kar örtüsü meydana gelmiştir. Hafta başından itibaren batı kesimlerden başlayarak ısınacak olan hava , güneyli rüzgarlar, eski kar örtüsü üzerine yeni yağışların meydana gelmesi gibi nedenlerle yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Yurt genelinde hava durumu nasıl?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri,Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kahramanmaraş ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, zamanla Marmarave Ege'de kuvvetli (30-60 km/s), Kuzey Ege kıyılarında fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil