Meteorolojiden kritik uyarı!

Yayınlanma Tarihi: 27.02.2016 10:54 | Değiştirme Tarihi: 27.02.2016 11:20

Hava sıcaklıklarının yüksek olacağı haberini veren Meteoroloji'den flaş yağış uyarısı...

İstanbul'da bugün sağanak yağış bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, İzmir dışında ülkemiz genelinde aralıklarla görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu Sabah ve gece iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yağışla birlikte iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, doğu kesimlerde artmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güneyli, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 17İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 14İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu 19Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 23Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri sağanak yağışlı 20Konya: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak yağışlı 16Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 19Trabzon: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 20Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, akşam saatlerinde yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 8Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18(İHA)