Meteoroloji yurdun bazı kesimleri için sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji yurdun bazı kesimleri için sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu
Yayınlanma Tarihi: 26.03.2020 12:05
Değiştirme Tarihi: 26.03.2020 12:05

Meteorolojiden edinilen son dakika bilgisine göre; yurdun bazı kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Manisa, Ordu ve Şanlıurfa çevreleri ile Antalya’nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60km/sa) olarak esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 18İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu 12İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak yağışlı 19Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu 24Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri sağanak yağışlı 20Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 12Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde ve akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 11Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8Diyarbakır: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

İHA