Meteoroloji yurdun bazı bölgeleri için kar yağışı uyarısında bulundu

Meteoroloji yurdun bazı bölgeleri için son dakika peş peşe uyarılarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; kış ayı etkisini gösterirken ülke genelinde hava sıcaklıkları giderek düşüyor. Senenin sona ermesine günler kala herkes kar yağışının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak ediyor. Yurdun bazı kesimlerinde beklenen kar yağışı etkili oldu.

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2020 09:31
Değiştirme Tarihi: 22.12.2020 09:31
Meteoroloji yurdun bazı bölgeleri için kar yağışı uyarısında bulundu

Meteoroloji'den son dakika açıklamalarında göre Yağışların devam ettiği ülke genelinde hava sıcaklıkları sabit kalırken, yeni yılın son günlerinde herkes kar yağışı bekliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Antalya, Karaman, Niğde, Kayseri, Sivas, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu ile Malatya çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; akşam saatlerinde Muş, Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevreleri ile Diyarbakır ve Mardin'in doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, kuzeybatı kesimlerde ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre, İstanbul için herhangi bir kar yağışı uyarısı görülmüyor.