Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Meteoroloji'den son uyarı

Meteoroloji'den son uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bu gece eksi 4'lere kadar düşmesi beklenen sıcaklıklar, yarın en yüksek 4 derece civarında seyredecek.

08.01.2015 05:51

Özellikle Anadolu Yakası'nda aralıklarla süren ve kuvvetli rüzgarla yer yer devam eden kar yağışının etkisi, yarın öğle saatlerinden sonra azalacak.Atatürk Havalimanı'ndaki istasyondan alınan verilere göre, şehir merkezlerinde gece eksi 4 olması beklenen hava sıcaklığı yüksek kesimlerde daha da düşecek.Bugün gece saatlerine kadar yer yer etkili olması beklenen rüzgarla özellikle Anadolu Yakası'ndaki yağışlar tipi şeklinde görülecek.İstanbul genelinde aralıklarla beklenen yağışın yanı sıra soğuk hava nedeniyle buzlanma ve don da görülebilecek.Vatandaşların ve özellikle sürücülerin buzlanma ve dona karşı dikkatli olmaları istendi.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN 'DON' UYARISIİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada sürücüler için don uyarısı yapıldı. Akşam saatlerinde kar yağışının etkisini artırdığı belirtilen açıklamada, kar kalınlığının yer yer 20 cm ölçüldüğü ifade edildi.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından kar çalışmalarına ilişkin yapılan açıklamada, “İstanbul bu akşam saatlerinde kuvvetli tipi şeklinde kar yağışın etkisi altına girdi. Kartal, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Pendik, Beykoz, Kurtköy, Çekmeköy, Tuzla,  Şile bölgeleri yoğun kar yağışının etkisi altına girdi. Avrupa yakasında ise, Sarıyer, Bayrampaşa, Başakşehir,  Silivri, Beylikdüzü, Fatih; Büyükçekmece, Şişli bölgelerinde yoğun kar yağıyor.  Yağışın Perşembe öğle saatlerine kadar devam edeceği, bu gece saatlerinde ise hava sıcaklığının - 8 derece civarına kadar düşeceği tahmin ediliyor” denildi.  İstanbul genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilen açıklamada, sürücüler gizli buzlanmaya karşı dikkatli araç kullanmaları konusunda uyarıldı. Açıklamada kar kalınlığının saat 21.00 itibari ile “Beykoz, Pendik, Silivri, Ömerli, Sancaktepe 20 cm, Çekmeköy , Sultanbeyli, Kartal,Ümraniye 15 cm, Dragos, Büyükçekmece, Çatalca, Arnavutköy 10 cm” olarak ölçüldüğü belirtildi.
Yorumlar | 0
üye profil