Meteoroloji uyardı! Kar İstanbul'un kapısına dayandı

Kış mevsimi etkisini artırmaya başladı. Hava sıcaklıklarının düştüğü yurt genelinde kar da etkisini bölgelerde gösteriyor. Meteoroloji'den gelen yeni rapora göre; İstanbul'da kar yağışı olacak mı? sorusu da cevap buldu. Yeni rapora göre Marmara Bölgesi'nde Edirne ve Kırklareli'nde kar etkisini gösterecek.

Yayınlanma Tarihi: 15.12.2021 18:46
Değiştirme Tarihi: 15.12.2021 18:46
Meteoroloji uyardı! Kar İstanbul'un kapısına dayandı

Herkes hangi illerde kar yağışı yaşanacağını merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz'in Toroslar Mevkii, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri ile zamanla İç Anadolu'nun kuzey ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Akdeniz bölgesinde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 kg/m2), Toroslar Mevkiinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

İlgili Sayfalar: Playlist