Meteoroloji tarih vererek uyardı: İstanbul'da kar 2 gün etkili olacak

Bir süredir havaların sıcak seyrettiği İstanbul için şiddetli kar yağışı uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika uyarısına göre İstanbul'da Cumartesi gecesi kar yağışı başlayacak ve 2 gün boyunca etkili olacak. Sıcaklıkların 15 derece birden de düşeceği ifade ediliyor. 

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 13:28
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 13:28
Meteoroloji tarih vererek uyardı: İstanbul'da kar 2 gün etkili olacak

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul'u terk eden soğuk havalar, cumartesi gecesi kar yağışı olarak dönüyor. Meteoroloji'nin İstanbul ile ilgili son dakika tahminine göre İstanbul’da hava sıcaklıkları önümüzdeki Perşembe gecesinden itibaren 15 dereceye yakın düşecek.

İHA'nın haberine göre İstabul'da yılın ikinci kar yağışı cumartesi gecesi giriş yapacak. Batı'dan geleceği ifade edilen kar yağışlarının pazar ve pazartesi günü de etkisini artıracağı belirtiliyor. 

Meteorolojiden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Hava sıcaklıklarının Cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6-12 derece üzerinde seyredeceği Cuma günü Kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere hafta sonu da kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin yer yer altına düşeceği tahmin edilmektedir.”