Meteoroloji tarih verdi! İstanbul'a bu hafta kar yağacak mı?

Herkesin merak ettiği sorulardan biri de karın yağıp yağmayacağı... Ülkemizin Doğu illerinde kar çoktan  toprağa düşmüşken Batı illerinde henüz beklenen etkisiyi gösteremedi. İstanbul'da kara ne zaman yağacak? İstanbul'da kar yağışı olacak mı? soruları ise internette kullanıcılar tarafından en çok sorgulatılan cümleler arasında yerini alıyor. Peki İstanbul'da kar ne zaman yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden beklenen açıklama geldi...

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2021 12:50
Değiştirme Tarihi: 11.01.2021 12:50
Meteoroloji tarih verdi! İstanbul'a bu hafta kar yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelere göre, 5 bölgenin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Türkiye'de, yarından itibaren kuzey ve batı bölgelerde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, Çarşamba gününden itibaren ülke geneline yayılması, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Yağışların; Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kocaeli çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

BATI KESİMLERİ ETKİLENECEK

Mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazartesi ve Salı artarak normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkması, Çarşamba gününden itibaren de batı kesimlerden başlayarak hızla azalması bekleniyor.

İSTANBUL'DA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

13 Ocak Çarşamba günü tüm yurtta sağanak yağış etkili olacak. Yağışlar İzmir, Manisa, Aydın, Muğla ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Zonguldak, Bartın ve Sinop'ta şiddetli olacak. 14 Ocak Perşembe günü Ankara'da kar yağış beklenirken Meteoroloji tarafından yayınlanan haritada 15 Ocak Cuma günü İstanbul’da karla karışık yağmur bekleniyor.