Meteoroloji son tahminleri nasıl? Hava durumu neleri gösteriyor? Önemli uyarı... | 1 Ocak hava durumu

Meteoroloji son tahminleri nasıl? Hava durumu neleri gösteriyor? Önemli uyarı... | 1 Ocak hava durumu
Yayınlanma Tarihi: 01.01.2020 10:42 | Değiştirme Tarihi: 01.01.2020 10:42

Türkiye 2020 yılına soğuk bir havayla giriş yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminleri ise tüm yurtta soğuk ve yağışlı bir havanın hakim olacağını gösteriyor. Peki İstanbul ve diğer illerde havalar nasıl olacak? Hava durumu neleri gösteriyor? İşte son tahminler

Meteoroloji'nin yeni yılın ilk gününde yayınladığı tahminlere göre soğuk ve yağışlı hava dalgası yurdu etkilemeye devam edecek. Trakya'da karla karışık yağmur şeklinde kendini gösterecek yağışlar İstanbul'da yağmur olarak görülürken, Ankara'da hafif kar bekleniyor. İşte son tahminler...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale’nin iç kesimleri, Balıkesir, Muğla, Konya, Burdur, Isparta, Osmaniye, K. Maraş, Hatay ve Elazığ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Konya, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARAÇok bulutlu, doğu kesimleri ile Çanakkale’nin iç kesimleri ve Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, öğle saatlerinden sonra güneydoğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 7°CÇok bulutlu

İSTANBUL °C, 6°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 6°CÇok bulutlu

KOCAELİ °C, 6°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

EGEParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İzmir’in kuzeyi, Manisa, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile gece saatlerinde Muğla ve Denizli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar, İzmir’in kuzeyi, Manisa ve Denizli çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Denizli çevrelerinde sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 2°CParçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ °C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde sisli ve puslu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

İZMİR °C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZParçalı ve çok bulutlu, Hatay çevreleri ile bu gece saatlerinde Osmaniye ve K. Maraş çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, K. Maraş’ın yüksek kesimleri ile Isparta ve Burdur çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde K. Maraş çevrelerinde sis ve pus olayı bekleniyor.

ADANA °C, 16°CParçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 16°CParçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 13°CÇok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 5°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLUÇok bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri ile Konya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, bu sabah saatlerinde Yozgat ve Sivas çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren kuzey kesimleri ile Konya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA °C, 5°CÇok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 3°CÇok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA °C, 4°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı

SİVAS °C, 4°CÇok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZÇok bulutlu, Sinop hariç bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C, 1°CÇok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DÜZCE °C, 6°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KASTAMONU °C, 3°CÇok bulutlu ve yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 6°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZÇok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C, 8°CÇok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

SAMSUN °C, 10°CÇok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TOKAT °C, 7°CÇok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

TRABZON °C, 11°CÇok bulutlu ve yağmurlu

DOĞU ANADOLUParçalı ve çok bulutlu, Elazığ ve Şırnak çevrelerinin yağmurlu, Van, Hakkari, Muş ve Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 0°CParçalı ve çok bulutlu

KARS °C, -1°CParçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, 8°CParçalı ve çok bulutlu

VAN °C, 3°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLUParçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile gece saatlerinde Adıyaman, Kilis ve G. Antep çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN °C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DİYARBAKIR °C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

GAZİANTEP °C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı