Meteoroloji saat verip uyardı! Birçok il için sağanak yağış uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen son dakika bilgisine göre, birçok ilde gök gürültülü sağanak yağış olacağı bildirildi. Yağışların 16 Temmuz saat 18.00'a kadar etkili olacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 15.07.2020 20:30
Değiştirme Tarihi: 15.07.2020 20:30
Meteoroloji saat verip uyardı! Birçok il için sağanak yağış uyarısı...

Meteorolojiden gelen son dakika bilgilerine göre bu akşamdan itibaren başlayacak olan gök gürültülü sağanak yağış birçok ilde etkisini gösterecek. Bu geceden itibaren başlayacak olan yağışların 16 Temmuz saat 18.00'a kadar etkili olacağı belirtildi.

BİRÇOK İL İÇİN GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Kocaeli, Sakarya, Çankırı, Çorum, Ardahan ve Kars çevreleri ile Ankara ve Kırıkkale’nin kuzeyi, Amasya ve Tokat’ın kuzey ve batısı, Samsun ve Ordu'nun iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın saat 18:00’e kadar etkili olacağı belirtildi.