Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Meteoroloji saat verdi

Meteoroloji İstanbul'da beklenen kar yağışı için saat verdi. Yağış yüksek kesimlerde kar, alçak kesimlerde ise karla karışık yağmur olarak bekleniyor.

20.12.2016 10:23

Marmara, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ile Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun ile Hatay, G.Antep ve Kilis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. İstanbul'da öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ile Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun ile gece saatlerinde Hatay, G.Antep ve Kilis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Karadeniz kıyılarında kuvvetli(30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri ile zamanla il geneli kar yağışlı -1İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı 7İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu 10Bursa: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı, sabah saatlerinde yer yer puslu 6Adana: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer puslu 13Antalya: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren parçalı bulutlu 16Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 7Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 8Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer sisli -16Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 3

Yorumlar | 1
üye profil
erturul acun 2 yıl önce
sibelcan hanım sl ben erturul acun sizi çok seviyorum aşıhım