Meteoroloji perşembe gününü işaret etti, Bünyamin Sürmeli'den açıklama geldi: İstanbul'a kar yağışı...

Geçtiğimiz hafta yaşanan yağışlar sonrası İstanbul'daki barajların doluluk oranı yüzde 30'lara ulaşmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarına göre ise Perşembe günü İstanbul'da kar yağışı gözüküyor. Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli ise İstanbul'a kar yağacak mı? sorusunun yanıtını verdi. Canlı yayına katılan Sürmeli, İstanbul için kar ihtimalinin olduğunu ancak bu ihtimalin yüzde 30-35'lerde olduğunu söyledi. Sürmeli ayrıca, salıyı çarşambaya bağlayan gece Trakya'da, Marmara'nın güneyinde, İç Anadolu'da ve Batı Karadeniz'de kar yağışı beklendiğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 23.01.2021 13:39
Değiştirme Tarihi: 23.01.2021 13:39
Meteoroloji perşembe gününü işaret etti, Bünyamin Sürmeli'den açıklama geldi: İstanbul'a kar yağışı...

İşte CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli'nin İstanbul'daki kar ihtimaline ilişkin açıklamaları;

Pazartesi ve salı günü yağışlar bekleniyor. İzmir, Muğla'nın güney ilçeleri, Kütahya, Uşak, Marmara'nın güneyi ve tamamı sıkı bir sağanak içinde olacak.

"İSTANBUL'DA KAR İHTİMALİ YÜZDE 30-35 CİVARINDA"

Yağışı bu kadar kuvvetlendiren sıcaklığın hızlıca düşüyor olması... Salıyı çarşambaya bağlayan gece Trakya'da, Marmara'nın güneyinde, İç Anadolu'da ve Batı Karadeniz'de kar bekliyoruz. İstanbul'da bu sistemin içinde... Bu kar ihtimali yüzde 30-35'ler civarında. Yüzde 70 olmama ihtimali var. Perşembeden sonra hem yağış bitiyor hem soğuk gidiyor.

ŞUBAT AYINDA YAĞIŞLAR NASIL OLACAK?

Şubat ayında sert kuraklıktan çıkacağız gibi görünüyor. Bu bizim için çok çok iyi haber. Ama şubat ayı da muhtemelen ortalamanın üzerinde sıcak bir ay olarak geçecek. Şubat'ta kar yakalayabilir miyiz? Yüksek bir ihtimal olarak henüz durmuyor ama bir sistem yakalarsak olabilir.