Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Meteoroloji İstanbul için saat verdi...

Meteoroloji İstanbul için saat verdi...

Meteoroloji, pazar gününe yönelik yaptığı duyuruda İstanbul'da akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağış beklendiğini bildirdi.

16.10.2016 11:04

Meteoroloji'den yapılan duyuruya göre, sabah saatlerinde az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olacağı belirtilen İstanbul'da, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak yağış beklendiği belirtildi.

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, zamanla Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık 20İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 22Bursa: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 24İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 27Adana: Az bulutlu ve açık 31Antalya: Az bulutlu ve açık 30Konya: Az bulutlu ve açık 20Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 20Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 18Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu 14Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 26

Yorumlar | 1
üye profil
Ali 2 yıl önce
Köprülerden uzak durulması gereken gündür.