Güneş açtı ama!

Karlı ve soğuk geçen günlerin ardından güneş pazar günü yüzünü gösterdi. İç ve batı kesimlerde hava sıcaklığı yükselirken doğuda buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2015 11:11
Değiştirme Tarihi: 11.01.2015 12:16
Güneş açtı ama!

Karlı ve soğuk geçen günlerin ardından güneş pazar günü yüzünü gösterdi. İç ve batı kesimlerde hava sıcaklığı yükselirken doğuda buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 6 ila 10 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde Sivas, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu hafif kar yağışlı, Bartın ve Sinop ile gece Edirne, Kırklareli, Çanakkale’nin güney, Balıkesir’in batı, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya’nın kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere ülkemizin büyük bölümünde buzlanma ve don olayı ile iç ve batı bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-60 km/s), akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın güneybatısında yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 1

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 12

İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde kıyı ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı 14

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu 9

Antalya: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde batı kıyı ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı 13

Konya: Parçalı ve çok bulutlu 0

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 9

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 9

Erzurum: Parçalı bulutlu -10

Diyarbakır: Parçalı bulutlu 3