Meteoroloji hafta sonu yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olacağını duyurdu

Meteoroloji’nin yayınladığı son dakika hava durumu tahminlerine göre hafta sonu yurt genelinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak ve sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Edinilen son dakika bilgisine göre bazı şehirlerde yaz geri dönecek Adana'da ise hissedilen sıcaklık 36 dereceyi aşacak.

Yayınlanma Tarihi: 23.10.2020 13:17
Değiştirme Tarihi: 23.10.2020 13:18
Meteoroloji hafta sonu yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olacağını duyurdu

Meteoroloji’nin yayınladığı tahminlere göre yaz birkaç günlüğüne geri dönecek. İstanbul’da 23 derece dolayrında olacak sıcaklıklar, İzmir’de 28, Ankara’da ise 25 derece dolaylarında hissedilecek. Adana, Hatay ve Osmaniye’de sıcaklıklar 40 dereceye yaklaşacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Batı Akdeniz, İç Ege ve İç Anadolu’nun batı kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Afyonkarahisar ve Eskişehir çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Pazartesi günü ise yurdun batısında etkili olacak yağışlarla beraber hava sıcaklıklarında düşüş yaşanacak. Yağışlar İstanbul ve İzmir’de de etkili olacak.