Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı!

Ankara'da gece başlayan kar yağışı kentin üzerini beyaz örtüyle kapladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son açıklamasında, Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde sağanak, iç kesimlerinde ise kar yağışı beklendiğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 24.12.2020 09:54
Değiştirme Tarihi: 24.12.2020 09:54
Meteoroloji'den yeni kar yağışı uyarısı!

Ankara'da gece saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Zaman zaman tipi şeklinde yağan kar ile birlikte Başkent, beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışı nedeniyle ana arterler ve özellikle Eskişehir yolunda ulaşım yavaşladı. Polis elipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücüleri yönlendirerek ulaşımı rahatlatmaya çalıştı. 

BOLU DAĞI'NDA DA ETKİLİ

D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkisini gösteriyor. Bölgede Yumrukaya, Abant Kavşağı, Bakacak, Karanlıkdere ve Seymenler mevkisinde gece başlayan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Kar kalınlığının yer yer 5 santimetreye ulaştığı bölgede, karayolları ekipleri mücadele çalışmasını sürdürüyor.

YİNE UYARDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Ordu çevreleri ile sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın, Düzce, Sakarya, Bolu, Ankara ve Çankırı'nın batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerde yağmur, Düzce çevrelerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusu ile sabah saatlerinde Ankara, Bolu, Karabük ve Çankırı'nın batısında hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İŞTE İL İL HAVA DURUMU 

İSTANBUL °C, 13°C
Çok bulutlu

ANKARA °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri başta olmak üzere il geneli hafif kar yağışlı

İZMİR °C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer çok bulutlu

ANTALYA °C, 19°C
Az bulutlu

ZONGULDAK °C, °C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

ERZURUM °C, -6°C
Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 7°C
Parçalı ve az bulutlu

(AA-DHA)