Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Sel riski var

Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Yurdun geneli kapalı bir havaya sahipken İstanbul'da şiddetli yağış, sel ve fırtına bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2019 10:10
Değiştirme Tarihi: 31.10.2019 10:10
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Sel riski var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 31 Ekim Perşembe yani bugün için son dakika yağmur ve fırtına uyarısı geldi. Yayınlanan hava durumu tahmin raporuna göre yurdun kuzey kesimlerinde gün içerisinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışla birlikte fırtınanın etkili olması bekleniyor. Öte yandan yağmur ve fırtına uyarısının yapıldığı iller arasında İstanbul’da yer alıyor. Peki, bugün İstanbul hava durumu nasıl? Yağmur saat kaçta yağacak? İşte, 31 Ekim yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu…

HAVA DURUMU 31 EKİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile zamanla Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarının parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile gece saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Akdeniz kıyıları, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Kırklareli'nin kıyı ilçeleri (Demirköy ve Vize) ile İstanbul'un kuzeybatısında (Çatalca ve Arnavutköy), gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile yurdun iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise kuzeybatı kesimlerde biraz azalacağı diğer yerlerde değişmeyeceği, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Kırklareli'nin kıyı ilçeleri (Demirköy ve Vize) ile İstanbul'un kuzeybatısında (Çatalca ve Arnavutköy), gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Rüzgarın ise bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbir olunması gerekmektedir.

İSTANBUL HAVA DURUMU RAPORU

İstanbul’da havanın parçalı zamanla çok bulutlu, il geneli sağanak aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların öğle 12.00’den sonra kuvvetli şekilde il genelinde etkili olması beklenirken, gece yarısına kadar yağmurun devam edeceği öngörülüyor.