Meteoroloji'den son dakika açıklaması! Sisli hava ne zaman bitecek?

İki gündür yurdun büyük bir bölümünde etkili olan ancak özellikle İstanbul'u resmen hapseden sisli havayla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 7 Kasım verilerine göre kuzey ve iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pusbekleniyor. Meteoroloji, Marmara'nın tamamında etkili olması beklenen sis nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji, sisli havanın etkisinin Salı gününden itibaren etkisini kaybedeceğini 

Yayınlanma Tarihi: 07.11.2021 09:56
Değiştirme Tarihi: 07.11.2021 09:56
Meteoroloji'den son dakika açıklaması! Sisli hava ne zaman bitecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde yağış beklenmiyor. Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerde güney yönlerden, ülkemizin doğusunda kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SALI GÜNÜ ETKİSİNİ KAYBEDİYOR

Meteoroloji, kuzey ve iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca, sisin salı günü etkisini kaybedeceği belirtildi.

İlgili Sayfalar: Playlist