Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! (İstanbul'da durum ne?)

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! (İstanbul'da durum ne?)
Yayınlanma Tarihi: 13.06.2019 09:12
Değiştirme Tarihi: 13.06.2019 10:09

13 Haziran Perşembe günü için günlük hava durumu tahminlerini yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yurdun bazı bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Sabah saatlerinde etkisini gösterecek olan yağışlı havanın öğle saatleri itibariyle kuvvetli yağışa döneceği bilgisini paylaşan Meteoroloji, gece itibariyle bu etkinin azalacağını aktardı. İşte, 13 Haziran Perşembe gününe ait en son hava durumu bilgileri...

Günün en son hava durumu bilgilerine göre hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyrederken, yurdun bazı bölgeleri için ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkisini hissettirecek.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Sinop ve Samsun çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava durumu için son dakika bilgileri: Öğle saatlerinde kuvvetli geliyor.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Bilecik ve Sakarya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA - 30°CParçalı ve yer yer çok bulutlu

ÇANAKKALE - 32°CParçalı bulutlu

İSTANBUL - 30°CParçalı bulutlu

KIRKLARELİ - 32°CParçalı bulutlu

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYON KARAHİSAR - 25°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ - 31°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR - 32°CParçalı bulutlu