Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Meteoroloji'den 'sağanak' uyarısı

Meteoroloji'den 'sağanak' uyarısı

Meteoroloji, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok il için sağanak yağış uyarısına bulundu.

24.10.2016 11:51

Meteoroloji’den yapılan tahminlere göre, sıcaklıklarda 3 ila 6 derece düşüş olacağı bekleniyor. İstanbul ve Ankara'yla birlikte birçok il için yağmur ve sağanak uyarısı yapıldı.

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Sivas, Çankırı, Bingöl ve Siirt çevreleri, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, İstanbul'un kuzey ve doğusu, Ankara'nın kuzey ilçeleri ile Batman'ın doğu ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Açıklamada,"Yapılan son değerlendirmelere göre; Pazartesi ve Salı günleri Rize, Trabzon'un doğu ilçeleri ve Artvin'in kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm/12 saat) sağanak yağış beklendiğinden başta heyelan olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Sıcaklıkların kuzey, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalması bekleniyor. Gece saatleri itibariyle sıcaklık düşüşü iç kesimlerde kendini hissettirecek.

Yorumlar | 0
üye profil