Meteoroloji'den İstanbul ve 9 il için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'da İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik, Karadeniz'de Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Antalya'da kuvvetli yağış beklediğini açıkladı. Yağışın Edirne ve Kırklareli'nde de zaman zaman etkisini artırdığı gözlendi. 


Yayınlanma Tarihi: 30.10.2020 08:59
Değiştirme Tarihi: 30.10.2020 11:19
Meteoroloji'den İstanbul ve 9 il için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Kırşehir, Yozgat, Amasya, Samsun, Çorum, Tunceli, Bingöl, Erzurum ve Kars çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Yağışların; öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Marmara’nın doğusu (Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik), Antalya’nın Aksu, Serik, Manavgat ve İbradı İlçelerinde, zamanla Batı Karadeniz’in kıyı kesimlerinde (Düzce, Zonguldak, Bartın) kuvvetli; İstanbul’un Anadolu Yakasının kuzey kesimleri, Kocaeli’nin Kandıra, Sakarya’nın Kaynarca ve Ferizli ilçeleri ile Isparta çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

(AA)