Meteoroloji'den İstanbul için son dakika fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen son dakika haberine göre, İstanbul'da bu gece için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Meteoroloji yaptığı uyarıda, meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 31.01.2021 14:10
Değiştirme Tarihi: 31.01.2021 14:10
Meteoroloji'den İstanbul için son dakika fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da bu gece kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Ortaya çıkabilecek kazalara yönelik uyarıda bulunan Meteoroloji şu açıklamalara yer verdi;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,  "Yapılan değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren güneyden kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarların; güney ve güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.

Öte yandan Prof. Dr. Orhan Şen beklenen hava durumu ile ilgili olarak , ''Batıda yarın yağmur geçişi var. Salıdan sonra 1 hafta yagışsız bir periyoda giriyoruz. Sıcaklık ortalamanın 6-7 C üzerinde olacak.'' açıklamasında bulundu.