Meteoroloji'den İstanbul için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı. Yayımlanan uyarıya göre yağışların cumartesi sabah 04.00'ten pazar sabahına kadar devam etmesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2021 17:14
Değiştirme Tarihi: 06.08.2021 17:14
Meteoroloji'den İstanbul için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) haftasonu için yağış uyarısında bulundu. Yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın doğusu (Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bilecik illeri ile İstanbul’un doğusu ve Bursa’nın doğusu) ile Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük) çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji açıklamasında şöyle denildi:

"Yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Bolu çevrelerinde yerel çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trakya kesimi, gece saatlerinden sonra ise doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE 35°C

Parçalı bulutlu

EDİRNE 34°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL  37°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 40°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Az bulutlu ve açık, kuzey ve kıyı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneybatı kesimlerde rüzgarın öğleden sonra güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat)esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR  36°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR  38°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA 37°C

Parçalı bulutlu

MUĞLA 38°C

Az bulutlu ve açık