Meteoroloji'den fırtına uyarısı! Hangi kentleri ne bekliyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışlı hava ve fırtına konusunda uyarıda bulundu. Peki hangi kentleri ne bekliyor? İşte önemli açıklamalar...

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 13:54
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 13:55
Meteoroloji'den fırtına uyarısı! Hangi kentleri ne bekliyor?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyuruda bulundu. Buna göre, kentlere uyarılar yaptı. Özellikle İzmir'de bu geceden sabah saatlerine kadar kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanakla birlikte yerel dolu yağışı öngörüldüğünü belirtti. Meteoroloji'nin uyarıları arasında meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkat edilmesi gerektiği de var. 

BATI KARADENİZ'DE FIRTINA 

Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü, bugün Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı ve Kırıkkale’de güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtınanın 40-60 km/saat yer yer kısa süreli 70-80 km/saat şeklinde eseceğini tahmin ettiklerini açıkladı. Meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı da uyardı. 

4 KENT DİKKAT 

Batı Karadeniz'de öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Bolu, Karabük ve Kastamonu il geneli ile Sinop'un iç kesimlerinde yerel dolu yağışı öngörülüyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (AA)