Meteoroloji'den 12 kent için kar yağışı uyarısı

Doğu Anadolu Bölgesi'nde AŞIRI soğuk hava etkisini sürdürürken, Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre çarşamba günü kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji 12 kent için kar yağışı uyarısında bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2021 17:08
Değiştirme Tarihi: 06.12.2021 17:09
Meteoroloji'den 12 kent için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu’nun genelinde hava parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgâr güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

ARDAHAN -16 DERECEYİ GÖRDÜ

İHA'da yer alan habere göre gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere; Ardahan’da 16, Erzurum’da 8, Ağrı’da 13, Kars’ta 12, Erzincan’da 3, Iğdır ve Bayburt’ta 4, Tunceli’de 2 derece olarak ölçüldü.

Özellikle gece saatlerinde soğuk havanın etkili olduğu bölgede araç camları, şadırvanlar ve yüksek kesimlerdeki derelerin yüzeyi buz tuttu. Erzincan’da Munzur dağlarının eteğinde 2 bin 970 rakımda bulunan ve yüzeyi soğuk havanın etkisiyle buz tutan Ardıçlı Gölünde güzel kış manzaraları oluştu.

İlgili Sayfalar: Playlist