Meteolorji Uzmanı Güven Özdemir'den 2. Sayfa'ya özel açıklama: Dışarı çıkmayın!

Meteoroloji uzmanı Güven Özdemir 2. Sayfa canlı yayınında tüm yurdu etkisi altına alan şiddetli fırtınayla ilgili önemli açıklamalara ve uyarılara imza attı. Özellikle çocukların ve yaşlıların işleri yoksa dışarı çıkmaması gerektiğini belirten Özdemir, 'Yarın okulların tatil olacağını sanmıyorum ama bugün yapılması çok isabetli oldu. Tabii ki, çok olumlu etkisi olacak bunun. Yarın için rüzgar etkisini kaybedecek, normal hayatımıza dönebiliriz.' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2021 09:48
Değiştirme Tarihi: 30.11.2021 09:48

İşte Güven Özdemir'in açıklamaları:

Fırtına etkisi tüm yurtta devam edecek kuvvetli şekilde. Yarından itibaren batı kesimlerde etkisini kaybedecek. Rüzgarın azalmasıyla 10 derecelik bir soğuma bekliyoruz. Vatandaşların dikkatli olmasını istiyoruz. Küçük çocukların ve yaşlıların dışarı pek çıkmaması gerekiyor. Perşembeden itibaren rüzgar etkisini kaybedecek. Cuma'dan itibaren, Batı'dan başka bir yağışlı hava girişi olacak. 

Akşam saatlerine kadar tehlike söz konusu. İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun dikkat etmesi gerekiyor. Bu akşamdan itibaren İstanbul, Marmara Bölgesi etkisini yitirecek. İşimiz yoksa dışarı çıkmamız lazım. Ağaç altı, çatı altında bulunmamamız gerekiyor. 

Yarın okulların tatil olacağını sanmıyorum ama bugün yapılması çok isabetli oldu. Tabii ki, çok olumlu etkisi olacak bunun. Yarın için rüzgar etkisini kaybedecek, normal hayatımıza dönebiliriz.
 

İlgili Sayfalar: Playlist