Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mesut'tan iddialı sözler

Mesut'tan iddialı sözler

Almanya Milli Takımı'nın 2014 Dünya Kupası'ndaki en önemli oyuncularından Mesut Özil, büyük turnuva öncesi Alman basınına konuştu.

13.06.2014 10:36

Mesut Özil artık olgunlaştığını ve sorumluluk almaya hazır olduğunu belirterek, "Almanya Milli Takımı olarak kupaya çok iyi hazırlandık. Takımda son derece güzel bir hava var. Kupayı kazanacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.Özil, Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw'ün başarılı bir teknik adam olduğunu vurgulayarak, "Ona sahip olduğumuz için çok şanslıyız ve mutluyuz" dedi.Arsenal formasıyla sergilediği performans yüzünden sıkça eleştirilen oyuncu, turnuvada elinden gelenin en iyisini göstereceğini söyledi. Bundan önceki turnuvalarda yarı finalde ve finalde kaybettiklerini belirten yıldız oyuncu, "Bu sefer kupayı kazanacağız" ifadesini kullandı.

Mesut Özil, sözlerini şöyle tamamladı:"Eski yeteneklerim yok ama 3 farklı ülkede futbol oynadım ve iyi bir tecrübem var. Takımım için sorumluluk alabilirim. Son olarak İngiltere'de kazandığım FA Cup ile 3 final kazanmış oldum. Almanya'da 3 kere yılın futbolcusu seçildim. İngiltere'de Arsenal'de yılın takımında ismim yer aldı ve bunlar hep taraftarların seçimi ile kazandığım ödüller. Bu ödüller benim için çok önemli. Joachim Löw ve Arsene Wenger'e çok güveniyorum. Onlar benim için çok önemli isimler. Benim de Özil olarak bu teknik adamların güvenini kazanmış olmam çok güzel bir duygu. Artık 25 yaşındayım ve bu yaşa gelmiş dünyadaki her futbolcu 21 yaşındaki halinden daha farklı oynar. Benim Arsenal'deki rolüm Real Madrid'den farklı. Arsenal'de daha fazla sorumluluk var üstümde ve bu durumu seviyorum." (DHA)
Yorumlar | 0
üye profil