Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye finalisti Mert Yenihayat hakkındaki bilgiler

O Ses Türkiye finalisti Mert Yenihayat kimdir merak ediliyor. Sevilen yarışmada sesiyle, utangaç tavırları ile dikkat çeken Mert Yenihayat, finale kalan on yarışmacılardan birisi. Beyazıt Öztürk’ün takımında yer alan yarışmacıya dair bilgiler final bölümü öncesinde Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında, nereli sorgulanıyor. İşte yarışmacı hakkında merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2022 19:04
Değiştirme Tarihi: 21.01.2022 19:04
Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye finalisti Mert Yenihayat hakkındaki bilgiler

Ekranların uzun soluklu şarkı yarışması O Ses Türkiye’de bu akşam şampiyon belli olacak. Şampiyon adaylarından birisi, O Ses Türkiye finalisti Mert Yenihayat, Beyazıt Öztürk’ün takımında. Yarışmaya damgasını vuran genç yeteneğe dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Mert Yenihayat kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

MERT YENİHAYAT KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Mert Yenihayat, 22 yaşında. Yarışmaya İstanbul’dan katılan yarışmacı, aslen Arnavut. Müziğe ilgisi babasının sekiz yaşında gitar almasıyla başlamış. Şarkı söylemeyi çok sevdiğini ve iki yaşından beri söylediğini belirtti. Ailesiyle Şile’de yaşayan Mert, dondurmacılık yapıyor.

12-13 yaşındaki iken profesyonel olarak müzik eğitimi almaya başlamış. Birçok farklı yerden müzik dersi aldıktan sonra bu işi yapmasını gerektiğini fark etmiş. En mutlu anısının ise babasının bir yılbaşında eve getirdiği piyano olduğunu söyledi.

O Ses Türkiye’den beklentisini, müziğini daha fazla insana duyurmak, onların kalbine dokunabilmek ve bu yarışmayı kazanabilmek olarak açıkladı. 

INSTAGRAM HESABI

O Ses Türkiye 2021 finalisti olan Mert Yenihayat, Instagram’da “mertyenihayat” kullanıcı adıyla yer alıyor.

KİMİN TAKIMINA KATILDI?

Mert Yenihayat, O Ses Türkiye kör eleme turunda 4 jüriyi döndürmeyi başardı. Oyunbozan adlı şarkıyı seslendiren yarışmacı için Ebru Gündeş, Oğuzhan Koç’u blokladı. Beyaz’ın Murat Boz’u blokladığı turda, yarışmacı kendisi için dönen jüri üyelerinden Mert Yenihayat’ın tercihi Beyazıt Öztürk oldu.

 

İlgili Sayfalar: Playlist