Mersin Vali Yardımcısı Tolga Polat annesi ve kardeşini öldürmüştü... Vahşetin ayrıntıları belli oldu

Mersin Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesi ve kardeşini Adana'da vurarak öldürmüştü. Polat hakkında hazırlanan iddianamede iki cinayete dair ayrıntılar yer aldı. Öte yandan savcılık, Tolga Polat'ın 'İki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis' ile cezalandırılmasını talep etti. 

Yayınlanma Tarihi: 20.11.2020 09:58
Değiştirme Tarihi: 20.11.2020 17:39
Mersin Vali Yardımcısı Tolga Polat annesi ve kardeşini öldürmüştü... Vahşetin ayrıntıları belli oldu

Vali yardımcısı Tolga Polat'ın babası Şeref Polat hayatını kaybedince yüzlerce dönümlük arazi, arsa ve nakit varlıklar kardeşi Altuğ Polat ile arasını açmıştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

İddianamede yer alan detaylara göre, 13 Mart günü vesayet davası açıldı ve dava süreci devam ederken iki kardeş arasındaki husumet de tırmandı. Son duruşma 12 Ağustos günü yapıldı.

KARDEŞİ YÜRÜYÜŞE ÇIKMIŞTI

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, Tolga Polat, Hatay’dan Adana’ya geldi. Aynı günün akşamı kendi iddiasına göre, ‘konuları konuşmak için’ kardeşi Altuğ Polat’ı aradı. Ancak kardeşi bunu kabul etmedi. Bunun üzerine evlerine gitti. Kardeş Altuğ ise yürüyüşe çıkmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

VURULARAK MERDİVENİN ÜZERİNE DÜŞTÜİ

Eve dönüp de asansörden indiğinde ağabeyi Tolga Polat’ı elinde silahla kendisini beklerken buldu. Kaçmaya çalıştı ancak vurularak merdivenlerin üstüne düştü. Altuğ Polat’ın kafasında ve yüzünde dört kurşun girişi tespit edildi. Tolga Polat daha sonra babasıyla annesinin bulunduğu üst kattaki daireye yöneldi. 

bBu sırada silah seslerini duyan anne İkbal Polat kendisini banyoya kilitledi. Tolga Polat kapıyı kıramayınca kapı arkasından defalarca ateş etti. Annesi de hayatını kaybetti.

Etiketler: tolga polat