Mersin'de yaşlı adama akılalmaz altın tuzağı! Daha önce de yaptılar, tekrar ortaya çıktılar

Gelen son dakika haberine Mersin'de demir sarı çakmağı yaşlı bir vatandaşa külçe altın diyerek satan 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan birinin daha önce de sarı jelatinle mermeri sarıp aldın diye sattığı öğrenildi. Aynı kişinin cezaevinden de izinli çıktığı ifade edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 12:39
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 12:39

İHA'da yer alan habere göre şoke eden olay Mersin'de meydana geldi. 65 yaşındaki H.K.'nın yanına birbirlerinden habersiz gibi davranan iki kişi sırayla geldi. Şahıslardan ilki elinde külçe altın olduğunu, uygun fiyata satabileceğini söyledi. İkinci şahıs ise kendisini kuyumcu olarak tanıtıp, biraz para vermesi halinde altının karına ortak edeceğini belirtti. H.K. da aslında çakmak olan ancak külçe altın gibi gözüken cisme 3 bin 700 lira verip satın aldı. Şahıs, külçe altın zannedip kuyumcuya götürdüğü şeyin çakmak olduğunu öğrenince büyük bir şok yaşadı ve soluğu karakolda aldı. 

Şikayet üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Yandol Büro Amirliği ekipleri, olayın gerçekleştiği bölgedeki tüm güvenlik kameralarını izledi. Yapılan çalışmalar neticesinde şahısların daha önce de benzer olaylardan suç kayıtları bulunan M.Ç. ve M.Ş.Ç kardeşler olduğunu tespit edildi. Bunun üzerine şahısların adresine operasyon yapan ekipler, 2 kardeşi gözaltına aldı. Şüphelilerden M.Ş.Ç.'nin 2 ay öncede sarı jelatinle sardığı mermeri külçe altın diye sattığı, cezaevinden de izinli çıktığı ortaya çıktı.

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece ev hapsine mahkum edildi.

Kaynak: İHA